How to set EMC2 under this set of drivers.

More
10 Mar 2011 06:22 - 10 Mar 2011 12:58 #7676 by kilop
ja z łodzi :) no to kawalek. dzisiaj moze zrobie fotki mojej home made maszynki :) jakos mi sie nie chce zejsc do pracowni jeszcze :) do tego nowa wersja emc z ubuntu 10.4 ciagle mi sie wiesza na wczytywaniu :( juz obraz zasysalem chyba z 5 razy z glownego serwera i mirrora i ciagle to samo grrr

jak nie to mam gdzies cd ze starszym to sprobuje na starszym to odpalic jak cos a napewno skorzystam z tego linku :
wiki.zentoolworks.com/index.php/Morgan's...ig_for_TB6560_driver


no i po probach ustawienia poleglem naraize z emc2 stoja w miejscu w mach3 juz swoej pliki ciete dzisiaj byly mam nadzieje ze dzisiaj dodja frezy bo naraize jakims tam dziwadlem sobie probuje i efekty nie sa powalajace ale widze ze mechanika dziala poprawnie wiec jestem dobrej mysli
Last edit: 10 Mar 2011 12:58 by kilop.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 Mar 2011 16:54 #7755 by kilop
Dzisiaj mialem chwile i podskoczylem na gielde zakupic karte jakas nisko profilowa agp i odplailem raz jeszcze EMC i konfigurator teraz wiso ladnie bangla maszynka tnie :)

Mozesz smialo skorzystac z linka ktorego podalem wyzej.

Jedynym bledem ktory zrobilem to z przyzwyczajenia po mach3 silniki mialem 200 krokow i taka wartosc trzeba wpisac w konfiguratorze i podac skok sruby a emc sam obliczy wsio w mach3 trzeba bylo podac mu dokldanie czyli jesli mam sterownik ustawiony na 1/2 kroku to liczylem w/g wzoru :

200 krokow ( ustawienie 1/2 kroka na sterowniku to daje liczbe 2 ) * 2 = 400 / ( skok sruby ) 1.75 = 228

i tak wpisalem w EMC za pierszym razem a to byl blad :) nalezalo wpisac 200 :)

No to teraz zabawa z blenderem i manualem do EMC.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 Mar 2011 22:11 - 12 Mar 2011 22:18 #7760 by jarcysgru
Mam problem na tym forum nie znam angielski tak wiêc jak co¶ tam nawywijam sorki.
Last edit: 12 Mar 2011 22:18 by jarcysgru.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 Mar 2011 22:14 - 12 Mar 2011 22:27 #7761 by jarcysgru
Witam to fajnie ¿e dzia³a ci maszynka na EMC2 ja mam sterownik ale nie mam czsu na razie go pod³aczyæ. Jedno pytanie jak wpisaæ skok ¶ruby trapezowej 12x3 czyli skok 3mm ?
A i stacja lutownicza mi pad³a muszê ja naprwiæ lub kupiæ now± , bez niej to tak jak bez rêki pozdrawiam Jarek
Mam pytanie i pro¶bê na tych kartach wpisywa³e¶ dok³adnie te parametry tylko jak wiadomo skok ¶ruby twój
Attachments:
Last edit: 12 Mar 2011 22:27 by jarcysgru.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 Mar 2011 22:32 #7763 by jarcysgru
jarcysgru wrote:

Witam to fajnie ¿e dzia³a ci maszynka na EMC2 ja mam sterownik ale nie mam czsu na razie go pod³aczyæ. Jedno pytanie jak wpisaæ skok ¶ruby trapezowej 12x3 czyli skok 3mm ?
A i stacja lutownicza mi pad³a muszê ja naprwiæ lub kupiæ now± , bez niej to tak jak bez rêki pozdrawiam Jarek
Mam pytanie i pro¶bê na tych kartach wpisywa³e¶ dok³adnie te parametry tylko jak wiadomo skok ¶ruby twój[/

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
12 Mar 2011 22:37 #7768 by jarcysgru
jarcysgru wrote:

jarcysgru wrote:

jarcysgru wrote:

jarcysgru wrote:

jarcysgru wrote:

Witam to fajnie ¿e dzia³a ci maszynka na EMC2 ja mam sterownik ale nie mam czsu na razie go pod³aczyæ. Jedno pytanie jak wpisaæ skok ¶ruby trapezowej 12x3 czyli skok 3mm ?
A i stacja lutownicza mi pad³a muszê ja naprwiæ lub kupiæ now± , bez niej to tak jak bez rêki pozdrawiam Jarek
Mam pytanie i pro¶bê na tych kartach wpisywa³e¶ dok³adnie te parametry tylko jak wiadomo skok ¶ruby twój

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
13 Mar 2011 09:44 #7775 by kilop
Poszukaj tabel o skoach srub na naszym cnc info sa te tabele ja tez szukalem zeby potwierdzic pomiary bo moja maszynka powstala z tego co mialem pod reka :) czyli nawet sruby budowlane fi12 mm a tam mam skok 1,75 pamietaj ze tutaj masz wprowadzac "." a nie "," jesli masz skok 3 mm to wpisujesz 3 i tyle przeciez wszystko napisalem w poprzednim poscie .


Teraz pytanie do innych opcji ktos moze mi dokladnie wytlumaczyc opcje :

Pulley teeth:
Maximum Velocity:
Maximum Acceleration :

Table travel : ( rozumiem ze max wymiary mojego stolu roboczego w danej osi ? )

dla osi Z domyslnie jest -4 podane czyli od zera maszyny moze jeszcze zejsc 4 mm w dol ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
13 Mar 2011 10:03 #7777 by micges
Witam

program stepgen jest przetłumaczony na Polski więc nie wiem dlaczego macie problem z tłumaczeniem.
Pulley teeth - jaka jest przekładnia na osi pomiędzy silnikiem a śrubą
Max acceleration - maksymalne przyspieszenie dla osi
Max velocity - maksymalna prędkość
Co do tłumaczenia zakresu stołu masz racje.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
14 Mar 2011 05:16 - 08 Jun 2011 13:09 #7806 by kilop
no widzsz mam pl ustawione w ubuntu ale te opcje byly po ang no nie wazne po napisaniu postu przysiadlem troche do getting started manula i doczytalem o tym skoku i przekladni jesli sie stosuje .

Jeszcz enie wiem jak sobie poradzic z ustawieniem dokladnym valocity naraize mam wpisane na pale 29

jedno co zauwazylem w/g ustawien ktore zrobilem tak jak w tym tutorialu to przewaznie os Z moge tylko ruszyc recznie mimo wylaczenia zasilania w EMC X i Y jest tak jak by ciagle pod sygnalem czyli wnioskuje z tego ze ustawienia PIN nie sa do konca poprawne dla tego sterownika na stronie :

wiki.zentoolworks.com/index.php/Morgan's...ig_for_TB6560_driver

Co myslice o tym recznym sterowaniu :
www.aliexpress.com/store/11777/209770542...or-Driver-UC132.html

ogolnie to szukam innego ale cos chinole albo to wycofali albo nigdzie znalesc nie moge

na rysunku glownym przy sterownikach byl taki diagram :
objects.reprap.org/mediawiki/images/0/0f/TB6560_w.png
jak rok temu zamawialem sterownik to ten manualny interfejs byl w cenie wsumie sterownika mowie o tym zrobionym na bazie kontrolera gier bo jest tam kolko do precyzyjnego ruchu osi

Moze ktos wie gdzie to kupic ?
Last edit: 08 Jun 2011 13:09 by kilop.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
17 Mar 2011 18:20 - 17 Mar 2011 18:31 #7902 by jarcysgru
Zobacz w p³ycie za³±czonej z sterownikiem jest opis portu LPT i podane 25 pin i mo¿e trzeba przypisaæ wed³ug tej tabelki piny


The definition of 1-PIN 25 of Parallel Interface:
PIN9 PIN14 PIN7 PIN1 PIN2 PIN3 PIN8 PIN6 PIN4 PIN5 PIN16 PIN17
spindle motor X Enable X Dir X Step Y Enable Y Dir Y Step Z Enable Z Dir Z Step Expand output 1 Expand output2
Last edit: 17 Mar 2011 18:31 by jarcysgru.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.111 seconds
Powered by Kunena Forum